Versione albaneseVersione italianaVersione ingleseVersione tedesca
Hotel Ristorante Rapsodia


Hotel

 

Rapsodia eshte me shume se sa nje restorant. Eshte nje vend miresie i hapur gjate gjith vitit dhe ne armoni me nje peisazh qe e rrethon. Nje vend me magji manjetike qe çliron nje force dhe nje energji te pabesueshme. Pikerisht per kete motiv, sallat jane te mobiluara me natyren duke perdorur materiale te vendit dhe te punuara nga duart e artixhaneve. I gedhendur me dore , nje dru i bute dhe i profumuar vesh bashke me guret faqet e mureve. Keshtu qe edhe gjate dimrit miqte tane do ndjehen si te ishin ne natyre. Ambienti dhe guzhina do therrasin shije, tinguj dhe melodi qe perziejne kulturen shqipetare me ate te Evropes moderne.

Gjate stineve te bukura miqte tane mund te ulen e te hane ne ambiente te hapura, per te vleresuar panoramen dhe me ndihmen e eres te ndjejne profumin e detit i cili ndodhet jo me larg se nje kilometer.

Rapsodia mund te prese rreth tetedhjete vete , eshte e pajisur dhe me dhoma te reja per naten: shtate dhoma dopje dhe dy teke. Te gjitha me banjo, TV dhe ballkon. Pozicioni i maleve jep mundesine miqeve tane te bejne ekskursione dhe shetitje ne kontakt me natyren. Ketu Shqiperia , vend i pasur me histori dhe tradita. Udhezues te specializuar mund tju shoqerojne ne nje shetitje mes keshtjellave dhe qyteteve antike, te cilet kane shume histori dhe legjenda per te treguar. Magjia e tyre do ju terheqe deri atje ku iken fantazia juaj. Rapsodia ju pret per momente te paharruara.

Hotel Ristorante
Rapsodia

Lezhe• Albania
Tel. +355 682947771
info@hotelrapsodia.com